Belichaming,  Bewust Zijn,  Lichaamswerk,  Vijf elementen,  Vrouw Zijn

Ontmoet ik je op de grens?

Voor velen is het zomervakantie, een goed moment om iets over grenzen te schrijven. Als je de grens overgaat wens ik je een fijne tijd in het buitenland. Als je de grens niet overgaat een mooie tijd in Nederland. Maar of je nou wel of niet een landsgrens over gaat…waar ik het écht graag over wil hebben is het ontmoeten van elkaar. Het ontmoeten van elkaar op de grens. En dat het niet ontmoet worden op de grens, net zo frustrerend kan zijn als wanneer er over je grenzen wordt gegaan…

Herkenbaar?

Januari 2021 startte ik met een yin yoga opleiding. Dit was mijn eerste echte ontmoeting met de Chinese Geneeskunde. Ik leerde o.a. over de meridianen, de organen en de Vijf Elementen. In 2023 ging ik de Basisvakopleiding Traditionele Chinese Geneeskunde doen en vanaf 2024 ben ik de geleerde theorie diepgaand aan het ervaren en toepassen in het lichaam door middel van Chi Nei Tsang (Taoïstische orgaanmassage) en Healing Tao Qi Gong.

Grenzen

De Lever is het orgaan dat over de vrije doorstroom van energie gaat. Daarbij is het bewaken van je grenzen een hele wezenlijke taak van de Lever. Want als er over jouw grenzen wordt gegaan, kan jouw energie niet meer lekker vrij doorstromen. Logisch.

De emotie die bij een gezonde Lever hoort is vriendelijkheid en vrijgevigheid. Kan de energie echter niet vrij doorstromen, kun je niet vrij expressie geven aan jezelf, zijn er stagnaties, dan ervaar je boosheid, frustratie of zelfs woede.

En het interessante is…dat gebeurt dus niet alleen als er over je grenzen wordt gegaan, maar óók als je niet op de grens wordt ontmoet. Ook dán kan je energie niet vrij doorstromen. Want er is het verlangen iemand werkelijk te ontmoeten. Jezelf te delen. Jezelf en elkaar te ontmoeten in de ontmoeting.

Natuurlijk kan de ander een andere behoefte hebben en daar een grens in aangeven. Dan vindt er in zekere zin nog steeds een ontmoeting op de grens plaats.

Maar het gebeurt ook dat iemand ontwijkend is in het contact. Doet alsof er contact wordt gemaakt, maar op de onderlaag een andere beweging maakt. Ontwijkend. Terugtrekkend. Verdedigend. Afwijzend.

Dat is vaak wat minder tastbaar en aanwijsbaar dan wanneer er over grenzen wordt gegaan. Maar zeker net zo voelbaar.

Ontmoetingen op de grens

Dit te weten kan al heel helpend zijn… “Oh dus daarom ben ik zo gefrustreerd op bepaalde momenten!”. En het samen bespreekbaar maken van deze beweging en elkaar zo weer op de grens te ontmoeten is helemaal mooi natuurlijk.

Dus…wens ik je hele mooie ontmoetingen op de grens toe deze zomer! En als je verlangt naar een vrije doorstroom van energie, diepe ontspanning en het werkelijk gaan bewonen van je lichaam, dan ontmoet ik je heel graag (op de grens) voor een Taoïstische orgaanmassage.